עו"ד שוש פרי shosh@peri-law.co.il |
עו"ד יורם פרי yoram@peri-law.co.il
logo

עורך דין גירושין


בחרת להתגרש, או נקלעת לגירושין בעל כורחך? אסור להיסחף בסערת הרגשות שמאפיינת את הסיטואציה. זה דווקא הזמן לחשיבה רציונלית: להתנהג באופן שקול, לבחור עורך דין גירושין ראוי, לדאוג לזכויותיך ולוודא את המיטב לילדיך. אז איך מתנהלים נכון?

 

עורך דין גירושין עשה ואל תעשה

כלל הסיטואציה של הליך גירושין בהכרח אינה פשוטה. הפרידה והשינוי לא קלים, בין אם נעשו בהסכמה ובהחלטה משותפת, בין אם המתגרש יזם את המהלך, ועל אחת כמה וכמה אם המהלך נכפה על אחד מבני הזוג בעל כורחו.

במצב שכזה, קל מאוד להיסחף עם האמוציות ועם סערת הרגשות, להחצין את התחושות השליליות הצפות בתקופה רגישה זו וללבות את האש בין הצדדים. קשה, אך נכון יותר, להירגע, להתנהג באופן רציונלי, ולמצוא את הדרך לעבור הליך זה באופן הנכון והיעיל ביותר, בגדר האפשרויות.

דיני המשפחה, ובהם תחום הגירושין, נבדלים מענפי משפט אחרים מבחינת מקורות הדין המהותי, וערכאת השיפוט, הנקבעים בהתאם להשתייכות הדתית של המתדיינים ובמקביל גם בהתאם לחקיקה אזרחית משלימה.

במדינת ישראל, על נישואים וגירושים בין בני זוג חל הדין הדתי, בהתאם להשתייכות הדתית הזהה של הצדדים.

 

עורך דין גירושין : שלוש דרכים להתגרש

בני זוג המעוניינים לסיים את קשר הנישואים ביניהם, יוכלו לעשות כן, באחת משלוש הדרכים הבאות:

 1. בהסכמה:
  חתימת הסכם גירושין המכיל את ההסכמות שהגיעו ביניהם הצדדים לגבי החיים בנפרד לאחר הגירושין. מהנושאים המרכזיים של הסכם כזה: משמורת ואחזקת הילדים, מזונות הילדים והאישה, חלוקת הרכוש, וכדומה.
   
 2. באמצעות הליך גישור:
  ע"י מגשר מתאים, ששומה עליו כי יהיה מקצועי ויגלה רגישות, באופן שיוכל לצמצם את הפערים בין עמדות הצדדים בדרכים יצירתיות, לשם יצירת התנאים להסכם גירושין, באופן שכל אחד מהצדדים יהיה מסופק.
   
 3. במסגרת ניהול ההליך בערכאות משפטיות:
  בבית הדין הרבני ו/או בית המשפט לענייני משפחה. קרי, בניהול הליכים משפטיים בכל אחד מהנושאים השנויים  במחלוקת. המאבק המשפטי אינו נעים ואינו קל, אך פעמים רבות אין מנוס ממנו. עורך דין גירושין, חייב להיות בעל יכולת לסייע כאמור ללקוח שלו, המתגרש, לעמוד איתן בתוך הליך הגירושין, ללוות אותו נאמנה לאורך הדרך, ולסייע בהתמודדות עם ההשלכות. במקרים של הליכים משפטיים, חשוב לבנות נכון את האסטרטגיה של התיק, לפנות לערכאה המשפטית הנכונה, ולנקוט בהליכים המתאימים ללקוח הספציפי.


השכלתם, וניסיונם המקצועי והאישי של עורכי הדין בתחום נפיץ זה, יסייעו לך, המתגרש, לעבור את תהליך הגירושין, תוך חתירה לרגישות ולכבוד הדדי, הגנה על ילדיך ועל זכויותיך, במקביל להתנהלות מקצוענית בהיבט המשפטי.

 

למידע נוסף, ייעוץ או ייצוג ע"י עורכי הדין פרי, אנא לחצו על צור קשר