עו"ד שוש פרי shosh@peri-law.co.il |
עו"ד יורם פרי yoram@peri-law.co.il
logo

גירושין בהסכמה


אין באמור במאמר זה כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עורך הדין ואין לראות באמור בו יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.

גירושין בהסכמה הדרך הטובה ביותר לסיום הקשר הזוגי

הקלישאה אומרת שלכל דבר טוב יש סוף. לתסריט הזה של סיום חיי הנישואין יש שתי אפשרויות, הליך גירושים מתיש, ארוך ומייגע או הליך גירושים קצר ומכבד שיגמר בצורה נאותה והוגנת עד כמה שניתן.

בכל הקשור לגירושים של בני זוג, הסטטיסטיקה מגלה כי ברוב המקרים הסוף של חיי הנישואין אינו מסתיים בצורה אידיאלית, קרי, בהסכמה, אלא ב"מלחמות" בערכאות המשפטיות. אך ישנם מקרים אחרים שבהם הפרידה בין שני הצדדים נעשית בצורה מכובדת תוך גילוי הבנה וניתן להגיע יחדיו להסכמות בכל הנושאים הקשורים לסיום הנישואין גם כשמדובר במצב רגשי ולא נעים.

כאשר זוג מחליט להתגרש, גירושין בהסכמה זו הדרך הטובה ביותר לסיום מערכת הנישואין.

כשמדובר בגירושין שנעשים בהסכמה, הווה אומר שבני הזוג ישבו בינם ובין עצמם והגיעו להבנות לגבי כל הנושאים הקשורים בסיום נישואיהם לרבות משמורת וזמני שהות על הילדים, מזונות הילדים, וחלקות הרכוש וזאת בהתאם לראות עיניהם וללא כל צורך במעורבות הערכאות המשפטיות. לעיתים יכולים בני הזוג להיעזר במחלקות מסוימת שנותרה, במגשרים, לטובת עריכת הסכם הגירושים.

במקרה כזה חשוב מאוד לבחור עורך דין גירושין איכותי ומתאים על מנת שיוכל להביא הסכמות אלו אל הכתב במסגרת הסכם ממון וגירושים, כך שהצדדים יצאו מרוצים ואף אחד מהם לא יחוש שההסכמות אליהן הגיע בעל פה עם בן/בת זוגו לא הובאו כראוי בהסכם אשר יוצג לקבלת פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני.

היתרונות לגירושים בהסכמה

ראשית,  גירושים בהסכמה חוסכים הרבה כאב, סבל מכל הנוגעים בדבר ובמיוחד מהילדים.

בנוסף, גירושין בהסכמה חוסכים כסף רב.

גירושים בהסכמה חוסכים זמן רב. הליך גירושים הוא לא נעים, בין אם נעשה בהסכמה ובין אם מתבצע ללא הסכמה בערכאות המשפטיות. פרק הזמן שבו מתמשך ההליך, משבש לעיתים  את החיים של כל המעורבים בפרשה מכאן שסיום זריז של הליך הגירושים, ככל הניתן יטיב עם כולם ויאפשר לכולם לחזור לחיים שקטים וחדשים.

בחירת עורך דין מתאים לגירושים בהסכמה

במשרד עורכי הדין פרי, עומד צוות של עורכי דין מן השורה הראשונה המנוסים מאוד בתחום דיני המשפחה ובעריכת הסכמי גירושים, צוות עורכי הדין יידע לייעץ ולכוון אתכם נכונה למימוש כל זכויותיכם בהליך הגירושים.

 
למידע נוסף, ייעוץ או ייצוג ע"י עורכי הדין פרי, אנא לחצו על צור קשר