עו"ד שוש פרי shosh@peri-law.co.il |
עו"ד יורם פרי yoram@peri-law.co.il
logo

הצורך בגישור משפחתי


אין באמור במאמר זה כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עורך הדין ואין לראות באמור בו יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.

מרבית הסכסוכים בתוך המשפחה ניתנים לגישור. באמצעות הליך גישור מקצועי ונכון. ניתן להביא את הצדדים לידי הסכמה. מניסיוננו, הסכסוכים בעיקרם הם אמוציונאליים, וכשכאלה, הם מתעצמים, ולעיתים הסכסוך הופך אלים, רווי קללות וגידופים ומערב את כל המשפחה לרבות הילדים.
גישור משפחתי מחוץ לכותלי בית המשפט נועד לצמצם את המחלוקות בין הצדדים, לשם כך מוטלת אחריות גדולה על המגשר. ללמוד את מהות הסכסוך ולהביא את הצדדים למציאת פיתרון הולם, שיתאים להם וייתן מענה קרוב ככל שניתן לליבת הסכסוך. 
למרכז הגישור המשפחתי במשרד עו"ד שוש ויורם פרי, ייחודיות הבאה לידי ביטוי בנושאים הבאים:
 
1. עורכי הדין פרי בעלי הסמכה כמגשרים משפחתיים. 
2. שני המגשרים (בעל ואישה), מגשרים בשניים, יושבים עם הצדדים במרכז הגישור המשפחתי, ויחדיו מנסים להגיע לתובנות:
    א. מהות המחלוקת.
    ב. עמדת הצדדים לענין המחלוקת: אינטרסים, דעות וכיוצ"ב.
    ג. כוונות הצדדים למצוא פיתרון.
    ד. רצון הצדדים להגיע לפיתרון הולם.
 
3. עו"ד שוש פרי בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית אשר שימשה משך שנים כמנחת קבוצות ומיישמת את השכלתה במסגרת הליך הגישור.
4. עורכי הדין פרי ניהלו שניהם מערכות גדולות בהם התמודדו עם ניהול משברים ובמסגרת הליך הגישור המשפחתי מנהלים את המשבר המשפחתי של הצדדים.
5. עו"ד יורם פרי שימש בעבר כשופט בבית הדין למחבלים, ניהל מערכות רבות ומגוונות ומיישם את ניסיונו הרב במסגרת הליך הגישור.
6. עורכי הדין פרי, עברו הליך גירושין כל אחד מהם בנפרד. ניסיון חייהם, גילם הבוגר וניסיון ילדיהם שחיו בתוך הליכי הגירושין מסייע להם להוביל את הצדדים במסגרת הליך הגישור לתובנות נכונות.
 
משך הליך הגישור במרכז הגישור המשפחתי במשרד עו"ד פרי משתנה, והוא תלוי במספר גורמים:
בנכונות הצדדים להגיע למוסכמות.
בעבודת המגשרים.
בעוצמת הסכסוך.
במציאת דרכי פיתרון לסיום הסכסוך, אפקטיביים ויעילים. 
הליך הגישור מונע את הסלמת העימות, לעיתים מחזיר את האמון ההדדי כי קיים פיתרון, מנטרל הליכים פוגעניים ושליליים ומאפשר לצדדים להתנהל בכבוד הן בסכסוך עצמו והן לאחריו. 
במרכז הגישור המשפחתי יקבלו הצדדים המתעמתים יחס אמפטי וסובלני מצד המגשרים.
בהליכי גירושין הצורך בגישור מתמקד בבני הזוג.. במרכז הגישור המשפחתי יציגו בני הזוג בפני המגשרים את הרקע לקרע ביניהם, יסבירו את עמדתם, יביעו כעסים וחששות ויוכלו להגיע לפתרונות ראויים להמשך חייהם בנפרד.
 מרכז הגישור המשפחתי נותן ביטוי נרחב לעניין ילדי בני הזוג. הצדדים מעידים על התנהגות ילדיהם, על ההשפעות של הליך הגירושין על חי הילדים ומבטאים את החששות של הילדים. עורכי הדין פרי, כמגשרים, מאזינים בקשב רב להורים, ובתום הפגישה הראשונה מסכמים את הצורך בגישור נכון, וממשיכים בתהליך אל השלב הבא.
כאשר הסכסוך המשפחתי נובע על רקע מאבקי ירושה, הצורך בגישור מתרחב אל כל המעורבים משפטית, אחים, ילדים והורים ובני משפחה אחרים. לעתים הגישור המתקיים במרכז הגישור המשפחתי כולל 4- 6 ויותר בני משפחה. 
הליך הגישור בסכסוכי ירושה, מתמקד לא רק בנקודות המחלוקת ועמדות הצדדים, אלא "בתת הקבוצות" שבתוך המשפחה בעלי אינטרסים משותפים. הצורך בהליך הגישור נוגע ראשית למציאת המכנה המשותף של המתעמתים ולאחריו ממשיכים שלבי הגישור השונים.
 
לסיכום: הצורך בהליך הגישור מחוץ לכותלי בית המשפט בסכסוכי משפחה מונע הסלמות, מונע העצמת הסכסוך אל בני משפחה אחרים, מפחית את הלחץ על הילדים ומאפשר לילדים להתמצא טוב יותר במרחב החיים שלהם בעת העימות.
המגשרים במרכז הגישור המשפחתי מצליחים במרבית העימותים להביא את בני המשפחה לתובנה כי הפיתרון הנכון בידיהם, וכי בעזרת המגשרים יצליחו להגיע להסכמות. 
 
 
למידע נוסף, ייעוץ או ייצוג ע"י עורכי הדין פרי, אנא לחצו על צור קשר