עו"ד שוש פרי shosh@peri-law.co.il |
עו"ד יורם פרי yoram@peri-law.co.il
logo

גירושין בהסכמה


גירושין ופירוד בהסכמה

אין דבר טוב יותר מאשר פירוד ו/או גירושין הנעשים בהסכמה בין בני הזוג.

אם הוחלט בסופו של יום על פירוק הנישואין ו/או הקשר הזוגי מסיבות כאלה ואחרות, מומלץ לצדדים לעשות ככל שביכולתם על מנת לסיים את פרק זה של חייהם המשותפים, בהסכמה ככל הניתן, בכל התחומים הקשורים לחייהם המשותפים.

לגירושין ו/או פירוד בהסכמה יתרונות רבים שיפורטו בהמשך מאמר זה.

על פי כל הסטטיסטיקות גירושין מעצם היותם בין בני זוג, מלאים ברגש ולעיתים מסתיימים בטונים צורמים. שכן, גירושין הם למעשה ההבנה וההכרה בין בני הזוג, שהם אינם רואים את החיים יחדיו עין בעין ויש ביניהם מחלוקות שונות ורבות, שאינן ניתנות לפשרה ואינן מאפשרות המשך חיים משותפים. השיא של המחלוקות הוא ההבנה שלא ניתן יותר להמשיך לחיות יחדיו את החיים המשותפים וצריכים לפרק את הנישואין ו/או את הקשר הזוגי.

בשלב הראשוני, בה נעשית החלטה ע"י מי מהצדדים ו/או ע"י שניהם כי הנישואין ו/או הקשר הזוגי הגיעו לידי פירוק, הליך פירוד בהסכמה ו/או גירושין בהסכמה נראה כבלתי אפשרי. יחד עם זאת , ישנם מקרים בהם בני הזוג מחליטים למצוא דרך לסיים את הסכסוך ואת החיים המשותפים בצורה נאותה ומכובדת ועל מנת שהחלטה זו תצא לפועל יש צורך בעורך דין שידע להביא את ההסכמות של שני הצדדים אל הכתב, בצורה הנכונה ביותר אשר לא תביא את הצדדים גם בעתיד להתדיין ביניהם בערכאות משפטיות.

היתרונות של פירוד ו/או גירושין בהסכמה

ראשית כל הילדים, לילדים כל נושא הגירושין או הפרידה של הוריהם, הוא ללא ספק טראומתי מאין כמותו, הילדים הם הנפגעים העיקריים מהמהלך של ההורים, גירושין בצורה מכובדת יקלו בסופו של יום על הילדים בצורת לא מבוטלת.

יתרון נוסף הוא חסכון של הרבה מאוד כסף, התבצרות של מי מהצדדים בעמדתו ללא התחשבות בצד השני תגרור אחריה מאבקים משפטיים מרובים ודיונים אין סופיים בבית הדין הרבני ו/או בבית המשפט לענייני משפחה. התנהלות זו תגרור אחריה הוצאות מיותרות לצדדים.

רגש, בגירושין בהסכמה, אמנם הרגשות פועלים בצורה גבוהה, אך לא כמו במסגרת הליכים משפטיים בהם הצדדים מגיעים למצבים בהם נדרשים צווי הגנה וצווים למניעת אלימות במשפחה ולמניעת הטרדה מאיימת.  

זמן, בגירושין בהסכמה נחסך המון זמן מיותר, ככל שהליך הגירושים יגיע אל קיצו בצורה מהירה יותר כך יוכלו שני הצדדים להשתחרר מעול ההליך ולפתוח בחיים חדשים ומאושרים.

עורכי הדין פרי, יעמדו לרשותכם בכול הקשור לעריכת הסכם הוגן לשני הצדדים תוך התחשבות בצרכים של הילדים ובעתידו של כל אחד מהצדדים, לעורכי הדין פרי הניסיון והידע המקצועי בתחום.

למידע נוסף, ייעוץ או ייצוג ע"י עורכי הדין פרי, אנא לחצו על צור קשר